Roboride Robotik Otomasyon

Programlama

ABB, Fanuc ve Motoman markalarına ait robotların sistem entegrasyonları ROBORIDE tarafından gerçekleştirilmektedir. Otomasyon sistemini oluşturan yan parçaların, aparatların, pnömatik ekipmanlarının ve plc elektronik sistemlerin çalışmaları senkronize şekilde robotlar ile çalışması sağlanırken, multi-tasking uygulamalarının esnek çözümlerinden yararlanılır.

Robot programlama işlemleri marka ve modele bağlı olarak robotla birlikte sunulan Teach Pendant (Robot Kontrol Paneli) arayüzüne, gerekli entegrasyon komutlarının yüklenmesi ile sağlanır. Bu sayede kullanıcının tek noktadan tüm sisteme kontrol etmesine olanak sağlanırken, gerek görülmesi durumunda değişik işlevler de sisteme eklenebilir. Bunun yanı sıra farklı opsiyonlar ile sistem ekipmanları müşteri gereksinimlerine uygun olarak çalıştırılabilir. Dolayısı ile iş ve parça değişimlerinde yeni sistem alımının gerekmemesi gibi farklı üretim proseslerinde tek otomasyon sisteminin kullanılması mümkün olur.

Robotik hareketler de yine söz konusu kontrol panel arayüzünden gerçekleştirilir ve talep edilmesi durumunda bu işlem ek olarak sağlanan bilgisayar destekli yazılım vasıtasıyla yapılır.

Kamera destekli robotik otomasyon uygulamalarında ise kamera görsellerini robotun algılamasını sağlayacak olan ABB World Zones ve PickMaster adlı yazılım ve bunlara bağlı ek opsiyonlarından yararlanılır. Tüm bu uygulamaların programlama ve eğitim hizmetleri de Roboride tarafından sağlanır.

Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?

Size en yakın ofis / uzmanımızdan çevrimiçi destek alın. İletişim formunu doldurmanız yeterlidir.

Looking for a First-Class Business Plan Consultant?